Patnáctka zvítězila na tradičním Magic Cupu Šumava

Starší žáci Sigmy (U15) se zúčastnili tradičního mládežnického turnaje. Magic Cup Šumava, neboli Pohár hejtmana Jihočeského kraje, byl rozdělen do tří dnů, ve kterých Hanáci odehráli 5 utkání. Nejlepším střelcem se stal náš Marek Křiklava, který vstřelil 5 branek. I díky němu dokráčeli Hanáci k celkovému triumfu na prestižním mezinárodním turnaji.

Ve skupině se naše patnáctka postupně utkala se slovinskou Lublaní, polským Štětínem a Viktorií Plzeň. Všechny zápasy vyhrála s celkovým skóre 8:1. V semifinále pak na Hanáky čekal slovenský Spartak Trnava. Starším žákům Sigmy se podařilo zápas, v němž ještě v nastavení prohrávali, dovést až k penaltám, kde byli úspěšnější. Ve finále se jim do cesty postavily České Budějovice. Po výhře 2:0 mohli Hanáci slavit celkové prvenství v turnaji!

Dnes od 14:00 se starší žáci představí v Řečkovicích proti brněnské Zbrojovce v posledním utkání Moravskoslezské žákovské ligy. Za rivalem jsou v tabulce o tři body zpět. V případě výhry a tříbodového zisku by se ale stali mistry právě Hanáci, neboť po základní části byli v tabulce před Zbrojovkou.

Hodnocení trenérů U15:

V turnaji jsme jako jediný celek neprohráli, za což jsme rozhodně rádi. Ještě více nás však těší výkony všech hráčů, jelikož si za vítězstvím v celém turnaji jednoznačně šli. Konfrontace se zahraničními týmy byla zajímavá, ale i utkání s českými týmy byly pro nás přínosem, jelikož se s nimi v soutěži nepotkáváme. Věříme, že si kluci formu z tohoto turnaje přenesou i do závěrečné fáze soutěže.

Zápasy ve skupině:
Sigma - Olimpija Lublaň 2:1. Branky: 2x Křiklava