Podívat se do vesmíru

Pohled na hvězdné nebe máme rádi snad všichni. Víme také, že ne vše, co na nebi vidíme, jsou pouze hvězdy… Ostatní ke zhlédnutí mohou být družice nebo dokonce planety.

Jaké by to ale bylo spatřit planetu zblízka, podívat se na ni ze všech stran? Nebo se dokonce projet vozítkem po planetě Mars? Prozkoumat celou naši sluneční soustavu? Vlastnoručně zjistit, jaké jsou rozdíly ve velikosti planet a jejich vzdálenosti?

Toto všechno si mohly vyzkoušet děti ze třídy 5. F díky projektu a nové aplikaci v jejich iPadech – Merge cube. Kostku (cube) si děti vyrobily samy z papíru, poté pomocí iPadu nasnímaly a aby to mohlo fungovat, musely si nastavit program Sluneční soustava. Teprve pak mohly pozorovat planety naší soustavy, přibližovat, převracet a zkoumat, jako by měly celou sluneční soustavu doslova na dlani.

Pro všechny to byl velký zážitek, někteří dokonce prohlásili, že budou v bádání pokračovat i doma.

Vědě zdar!

Mgr. M. Stavinohová