Pohádkový výlet druháčků

 

 

Magické kouzlo hradu Bouzov je stále často vyhledávaným pro pořádání různých společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav a svateb. Svoji důležitou a krásnou roli si také zahrál v mnoha pohádkách a historických filmech.

Proto i naši druháčci využili možnosti tento nádherný hrad navštívit a na chvíli se tak ponořili do dětského světa pohádek. Na žáčky v hradních pokojíčcích čekaly známé pohádkové postavy, které děti učily poznávat různé bylinky, vysvětlovaly, k čemu sloužily hradní příkopy, naučily je tančit princeznovský pozdrav, vymetat hradní kamna s Meluzínou a také stavět hrádek pro šaška Šášulu.

Na správném výletě nesmí chybět ani nakupování suvenýrů, což si naši druháčci taky pěkně užili a měli velikou radost z pořízených dárečků pro sebe i své nejbližší.

 

kolektiv učitelek 2. ročníků