Pohádky podle obrázkové osnovy

Žáci druhých tříd navštívili školní knihovnu, kde pro ně byla připravená beseda na téma Pohádky podle obrázkové osnovy. Nejprve si s paní knihovnicí řekli něco o pohádkách, jak je poznat, kdo v nich vystupuje, kde se odehrávají a pak si vysvětlili, co to je obrázková osnova. Dětem paní knihovnice přečetla pohádku O domečku. Poté dostaly ve skupince soubor obrázků k pohádce O domečku a jejich úkolem bylo seřadit obrázky, tedy vytvořit obrázkovou osnovu podle děje příběhu. Ovšem POZOR! Přišel chyták! V souboru s obrázky byly zamíchané dva, které se v pohádce neobjevily. Děti však byly pozorné a nedaly se nachytatJ. Dalšími úkoly bylo ke každému obrázku vymyslet tři vlastnosti a seřadit rozstříhaný text pohádky. Žáci jedné třídy si dokonce zkusili pohádku i zahrát J. V závěru hodiny děti dostaly obrázkovou osnovu k pohádce, kterou si mohly vymalovat a také ji využít jako osnovu pro své vlastní vyprávění.

Třídy:

2.A - Paní učitelka Babičková