Polská sezóna v Olomouci

Naše škola se stala součástí série aktivit polsko-českého setkávání  s názvem Polská sezóna v Olomouci, které vyvrcholí programem na Horním náměstí v Olomouci ve dnech 16. a 17. 9. 2022. V úterý 13. 9. 2022 se ve školní knihovně pro naše žáky konala přednáška Polsko – jazyk, kultura i historie našich severních sousedů polonistky Urszuly Kolberové. Akce se uskutečnila ve spolupráci s Ostravskou univerzitou a Generálním konzulátem Polské republiky v Ostravě, který zastupovala paní generální konzulka Izabella Wołłejko-Chwastowicz. Dále se akce zúčastnil pan náměstek primátora Karel Konečný a vedoucí odboru školství Hana Fantová. Žáci si připomněli významné polské osobnosti, dozvěděli se zajímavosti z polské historie, kultury, sportu, naučili se několik polských slov a měli k dispozici ochutnávku typických polských pochutin. Zjistili také, že máme nejen společné hranice dlouhé 796km, že jsme společně členy NATO, Evropské unie a Visegradské skupiny, ale že nás také spojuje slovanský jazyk, historické události a velmi dobré vztahy mezi oběma zeměmi.