Přípravná utkání U13 - 15.2. areál ZŠ Heyrovského

SK Sigma Olomouc - Fotbal Frýdek-Místek 1:2

Střelci: Darmovzal

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 3:5

Střelci: Grygar, Wencl 2x

Nominovaní hráči:Kvapil - Boukhatem, Darmovzal, Galko, Galus, Grečmal, Grygar, Král, Kratochvíl, Raab, Řípa, Trefil, Vybíral, Wencl, Zima, Žďánský

V pátek 15.2 jsme v areálu ZŠ Heyrovského odehráli dvě přípravná utkání na velké hřiště proti kvalitním soupeřům ze severu Moravy.

V prvním utkání jsme narazili na ostravský Baník. Úvod utkání patřil domácí Sigmě, ale Řípovi šance po krásných přihrávkách Grečmala a Grygara zůstaly nevyužity a tak přišel zasloužený trest v podobě branky z ojedinělé akce hostů. Po obdržené brance se hra vyrovnala a po individuálních chybách a nedůrazu v obraně Baník přidal do poločasu ještě další 2 branky. Ve druhém poločase jsme po střele Grygara snížili a dostali se na až na rozdíl jediné branky. Za stavu 4:3 pro Baník se utkání lámalo a šance se střídaly na obou stranách, rozhodla opět individuální hrubka v obraně a pátý inkasovaný gól.

Druhé utkání mělo pomalejší tempo a na obou týmech už byla znát únava z odehraného utkání s Baníkem. Sigma lépe kombinovala a prosazovala se v soubojích jeden na jednoho. Zaslouženě se také ujala vedení po závaru před hostující brankou. Z ojedinělé akce se Frýdek dostal k vyrovnávací brance. Ve druhém poločase to u většiny hráčů bylo už jen o vůli a o tom, kdo má větší množství sil. Hra se přelévala od vápna k vápnu a rozhodnutí přišlo až v samém závěru po špatné zpětné přihrávce domácího stopera. Samostatný únik hostující útočník proměnil a rozhodl o druhé porážce.