Projekt IKAP OK II pokračuje

V uplynulých dvou měsících (v rámci uvedeného projektu) naše škola opět navázala na spolupráci se SZŠ a SPŠ strojnickou v Olomouci.V tomto školním roce budou veškeré aktivity cíleny především na žáky

8. ročníků a zájemce z řad 9. ročníků.

Jako první se se účastnilo 15 žákyň workshopu na SZŠ. Děvčata se seznámila se zdravotnickou školou, její historií a zdravotnickými obory, které jsou na škole vyučovány. V odborných laboratořích školy si vyzkoušela činnosti, které provádí praktická sestra, laboratorní asistent, nutriční asistent a navštívila pracovnu asistenta zubního technika.

Následoval workshop na SPŠS, kde si naši 14 žáků školy prohlédli odborné, především počítačové učebny, laboratoře, dílny s obráběcími stroji a kovárnu, kde přímo probíhala praktická výuka. Žáci byli seznámeni s maturitními obory, které se zde studují. Upozorňuji tímto na perspektivní obor s názvem Obchodní vztahy a řízení výroby (v rámci oboru Strojírenství), který je cílený především na dívky. Toto zaměření vzniklo v návaznosti na potřeby strojírenských firem působících v Olomouckém kraji a absolventi se mohou uplatnit ve strojírensko-technickém odvětví průmyslu. V tomto zaměření, vedle profilových předmětů strojírenských, patří také logistika, obchodní právo a obchodní korespondence, ekonomika podniku a řízení jakosti.

V těchto workshopech, které žákům umožní pozdější rozhodování ve výběru SŠ, budeme i nadále pokračovat.

Mgr. Eva Dembická, garant aktivit projektu IKAP OK II