Projekt u prvňáčků – V lese

Opravdový les, kde ucítíme tu pravou vůni ostružin, hub a jehličí, nám blízko školy chybí. A tak si naši prvňáčci v průběhu října všemi dostupnými možnostmi svůj les ve třídách tvořili sami.

Vyrazili na procházku do okolí školy, kde nasbírali spousty přírodnin a ve skupinkách stavěli domovy pro zvířátka a podzimní skřítky. Díky obtiskování a lepení listů vznikla řada krásných lesů, které zdobily nástěnky ve třídách.

V hodinách prvouky děti poznávaly stromy listnaté a jehličnaté, různé druhy hub a lesních porostů a samozřejmě zvířátka, která k lesu neodmyslitelně patří a která můžeme v lese spatřit.

V obrázkovém pracovním listu naši nejmenší školáci počítali zvířátka v lese, sami tvořili příklady a slovní úlohy a vykreslovali stromy se slabikami.

A na jeden den si vytvořili les z naší školní knihovny… čtenářský les, ve kterém hledali houby se slovy, která už umí přečíst.

A teď už by to chtělo navštívit ten pravý les … A co vy? Stihli jste to o podzimních prázdninách?

třídní učitelky 1. tříd