PROJEKTOVÝ DEN – PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Dne 17. 6. 2022 čekal na naše prvňáčky kouzelný den plný překvapení. První překvapení dětem prozradila paní učitelka, když řekla: „Dnes se jdeme učit do školní knihovny.“

Tam už na ně čekala stále usměvavá paní knihovnice, která se těšila, že jí naši nejmenší školáčci přečtou krátký úryvek z knížky. Tak se i stalo. Každý zvládl „přelouskat“ pár řádků a pak se společně pustili do plnění úkolů na pracovním listě s pomocí písmenkových kartiček.

A o čem si žáčci četli? O kouzelné rybce, která mluvila. A aby těch kouzel nebylo málo, začarovali jsme i naši paní knihovnici… Na chvíli se nám ztratila… A pak se k nám vrátila jako Královna knih… Měla královskou korunu a plášť. A poslední překvapení mohlo přijít! Všichni prvňáčci složili Čtenářský slib, získali Čtenářský glejt a byli pasováni na ČTENÁŘE.