Prvňáčci poprvé v knihovně

Naši prvňáčci už umí první písmena a slabiky, a tak poprvé navštívili školní knihovnu, aby mohli paní knihovnici předvést, jak jim to krásně jde. Paní knihovnice měla pro děti připravené různé úkoly, např. poznávali písmenka a vymýšleli další slova na dané písmeno, přiřazovali obrázky k písmenům a slabiky k obrázkům, také hledali přiřazená písmena v básničce a vyplňovali pracovní list na určité písmeno. Nechybělo ani „kolo štěstí“, které dětem náhodně určilo slabiku, kterou museli správně přečíst. Za odměnu odrecitovali paní knihovnici ke každému probranému písmenku básničku. Vše zvládli na výbornou a paní knihovnice uznala, že písmena M, A, L, E umí opravdu skvěle a už se moc těší, až se naučí další písmenka abecedy a společně přečtou i první slova.

školní knihovnice