Sbírka pro nemocné děti

Ve 4. B se děti spolu s rodiči rozhodly uspořádat sbírku dárečků pro nemocné děti, které nemají to štěstí, aby Štědrý den trávily v kruhu rodiny. Děti vyrobily přáníčka, rodiče připojili dárky. Za milé asistence paní doktorky Kurüstové jsme byli na ředitelství Fakultní nemocnice v Olomouci osobně dárečky předat. Byli jsme vřele přijati a děti si na oplátku odnesly ručně malované kamínky jako výraz poděkování.

Poté jsme ještě navštívili kostel sv. Mořice, kde jsme si vyslechli poutavé vyprávění o tradici Vánoc i historii kostelního betlému. Úterní dopoledne pak završila procházka vánočně vyzdobenými olomouckými náměstími spojená s nákupy sladkostí i posledních dárečků pro své nejbližší.

Doufám, že dětem se dopoledne líbilo a snad bude patřit k těm, na které budou rády vzpomínat.

Mgr. I. Rozsívalová, tř. učitelka