Sedmáci v říši za sklem

Začátkem října jsme byli s osmáky v zoologické zahradě v Lešné zkoumat savce, tentokrát jsme se vypravili s žáky 7.B a7.Cdo místní zoo, abychom si prohlédli jedny z nejstarších predátorů naší planety – žraloky. Na projektu paryby, mezi něž žraloci patří, pracovali sedmáci už měsíc. Vytvářeli plakáty o největších, nejnebezpečnějších i nejroztodivnějších zástupcích této živočišné třídy. Završením měla být právě návštěva olomoucké zoologické zahrady, kde bychom se těmto predátorům podívali takříkajíc z očí do očí. Nezůstali jsme ale jen při tom! Projekt paryby jsme „trochu“ rozšířili a to o všechny zbývající skupiny obratlovců, o kterých se budeme letos v přírodopise učit. Žáci tak mimo jiné v areálu olomoucké zoo vyplňovali pracovní listy a fotili zástupce ryb, obojživelníků, plazů a ptáků. Na elektronické fotoknihy, které sedmáci zpracují, se osobně těším nejvíc. Spojí v nich svou kreativitu a výtvarný cit s přírodopisem a to vše bude úhledně zabalené jejich dovednostmi získanými v informatice. Vy, žáci a rodiče, si budete moci prohlédnout alespoň plakáty o žraloku obrovském, mantě atlantské nebo kladivounovi, na kterých se dozvíte spoustu zajímavých informací.

za učitele přírodopisu

Karel Dvořák