Sedmáci ve Vlastivědném muzeu

Přírodopis je v sedmém ročníku o rybách, obojživelnících, plazech a ptácích a jejich místě v přírodě. Vypravili jsme se tedy do Vlastivědného muzea, podívat se na živočichy Olomouckého kraje v různých ekosystémech. Sedmáci jsou živí tvorové, to mohou ostatně potvrdit i cestující tramvaje číslo 4, a proto jim expozice ve Vlastivědném muzeu perfektně sedla. Zpočátku to vypadalo nebezpečně, když vtrhli do výstavních sálů a dali se do toho! Přerovnávali exponáty, otevírali stále dokola snad všechny šuplíky, co tam byly, pořád mačkali tlačítka (Haně K. se nejvíce líbilo to s čuníkem, zatímco Bedřišce B. to s ovcí, to jsem ji s tou ovcí nakonec musel i vyfotit), lovili ryby v rybníčku, váleli se na louce nebo jen zalezli do nory. Prostě si to užívali! My zprvu trochu méně, když ale za námi učiteli přišla paní průvodkyně a pochválila nás a naše děti, jak jsou zvídavé a hodné, potěšilo nás to. My se totiž rádi necháme pochválit a máme rádi, když někdo chválí naše žáky. Stává se to! Naposledy v úterý v kině Metropol, kde jsme byli na zeměpisném pořadu o Dálném východě. Nadšení jsme ještě navštívili stálou expozici o historii naší krásné Olomouce s názvem Olomouc – patnáct stolení města a pak rovnou Zpátky do pohádky – výstavního sálu s kostýmy z nejznámějších českých pohádek. Mohli jsme tak vidět šaty z takových trháků jako je Královna Koloběžka I., Krkonošské pohádky, Anděl Páně nebo Zlatovláska. Běžte se podívat i vy a pohlaďte si ježčí kožich, zjistěte, jak vypadá kudlanka pod mikroskopem, vyzkoušejte si jednoduchý kvíz na dotykových displejích anebo si jen lehněte a v klidu sledujte let čápa bílého. Prima zábavu.

Karel Dvořák