Šesťáci na přírodovědné exkurzi ve Vlastivědném muzeu

Minulý týden se postupně vydaly třídy 6.A, 6.B a 6.C do Vlastivědného muzea na výstavu Příroda Olomouckého kraje. S pracovními listy, které se žákům moc nelíbily, protože museli hledat, pátrat a dedukovat, procházeli expozici živé i neživé přírody našeho blízkého i vzdálenějšího okolí.

V kabinetě přírodopisu jsme si s paní učitelkou Doubovou a panem učitelem Figallou vyměňovali dojmy a výsledek je jasný! Atleti byli řekněme nejživější – mají to zkrátka v sobě, jazykáři opravdu nejvíc studovali, poctivě pracovali na zadaných úkolech a žáci 6.C? – ti byli nejhodnější! Ono je to v muzeu těžší, tišší. A shrnutí: všichni jsou chytřejší!

S 6.B jsme si ještě prošli expozici Olomouc – patnáct století města a výstavu Marie Terezie – jediná žena na českém trůně. Zvládli jsme tak rozšířit si obzory nejen v přírodopise, ale i v dějepise a občance. Tedy ne já a paní učitelka Doskočilová, která byla s námi, ale žáci. My už jsme to totiž všechno věděli.

Pokud to chcete taky vědět, zajděte si do Vlastivědného muzea. Kromě výše zmíněných stálých expozic je zde právě teď k vidění výstava Milování v přírodě nebo Titanik – pomník lidské pýchy. Viděl jsem a mohu doporučit.

Karel Dvořák