Šestý nejlepší chemik ČR je z Heyráku!

Dne 11.6. se konalo 3. celorepublikové finále soutěže „Hledá se nejlepší chemik“ pro žáky základních škol. V posluchárnách a laboratořích Vysoké školy chemicko –technologické Univerzity Pardubice se 38 nejlepších chemiků z celé republiky snažilo prokázat své teoretické i praktické dovednosti. Přestože se základního kola probíhajícího na podzim zúčastnilo rekordních 10045 žáků 9. ročníků, podařilo se probojovat mezi nejlepší deváťáky i Míše Ondrákové z 8. B, která obsadila krásné 21.místo. Nejlepšího umístění pro Heyrák se podařilo dosáhnout Ondřeji Sedláčkovi z 9.B, který skončil na úžasném 6.místě.

Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a za čas, který byli ochotni věnovat chemii ve svém volném čase.

„Přeji jim, aby je radost z chemie nikdy neopustila.“ Mgr. Svobodová Silvie