Sigma U14 vyhrála turnaj Magic Cup Šumava

Výtečně si vedli starší žáci Sigmy r.1999 na silně obsazeném 1.ročníku turnaje O pohár divoké Vltavy - Magic Cup Šumava. Na čtyřdenním klání, kterého se zúčastnilo osm týmů ze čtyř zemí, nepoznali porážku a po zásluze zvítězili.

Samotný turnaj se hrál ve dvou městečkách u Lipenské přehrady, kterými byla Horní Planá pro skupinu "B" a Loučovice pro sk. "A". Byl výborně organizován a je jen škoda, že téměř celý turnaj provázela nepřízeň počasí.

V "áčku" hráli Dynamo Č. Budějovice, Slovan Bratislava, Viktoria Plzeň a ruský Sinara Jekatěrinburg. Skupinu "B" tvořili Slavia Praha, Sigma Olomouc, 1.FK Příbram a kanadský Cobras Ottawa. Hrálo se 2x35min. přičemž první dva týmy postupovali do semifinále, mužstva na 3. a 4.místě pak hrála o 5. až 8. místo. Po bojích ve skupinách postoupily do semifinále mužstva Sigmy, Slavie, Slovanu a Plzně.

Výsledky Sigmy:

SK Sigma - Ottawa 1:1

Hanáci měli po celé utkání obrovskou převahu, v úvodu druhé půle však po nedorozumění stoperů inkasovali. S přibývajícím koncem byl tlak Hanáků přímo drtivý, nejprve Smítal trefil tyč a devět minut před koncem po akci Chytila Srovnal Al Kuhaly na 1:1.

SK Sigma - SK Slavia 2:1

V utkání proti jednomu z favoritů turnaje byla Sigma celý první poločas jasně lepší a po zásluze šla ve 31.min. brankou Zifčáka do vedení 1:0. Po obrátce se slávisté zvedli a ve 39.min. krásnou střelou z hranice šestnácky na 1:1. Už o sedm minut později se však u brankové čáry prosadil Polanský, přihrávkou na malé vápno na šel Obdržálka a ten s přehledem strhnul vedení opět na stranu Sigmy 2:1. V nervy drásajícím konci poté už Hanáci těsné vítězství udrželi.

SK Sigma - 1.FK Příbram 4:0

Středočeši měli lepší držení balónu, Sigma však byla vysoce efektivní. V 9.min. otevřel skóre zápasu Smítal 1:0. Ve 30.min byl Smítal faulován a z následné penalty Zmrzlý zvýšil na 2:0. Hned zkraje druhé půle se 42. a 44. dvakrát prosadil Chytil a Sigma tak nakonec vyhrála 4:0, tento stav byl ale pro příbramské hodně krutý.

Semifinále

SK Sigma - Viktoria Plzeň 3:0

Olomouc se dostala dovedení v 8.min, když po centru Jankoviče skóroval Obdržálek 1:0. Ve 13.min trefil nejprve Smítal tyč, o šest minut už byl po přihrávce Jankoviče úspěšný 2:0. Ve druhé půli se krásnou střelou k tyči prezentoval Obdržálek a bylo to 3:0. Poté ještě Zmrzlý z osmi metrů přestřlil prázdnou branku a Obdržálek mířil do tyče. Sigma tak zaslouženě postoupila do finále, kde se utkala opět se Slávií, která ve prvním semifinále přehrála Slovan Bratislava jednoznačně 4:0.

Finále

SK Sigma - SK Slavia 1:0

Za neustálého deště, kdy místami se balón zastavoval kalužích se Sigma ujala v 18.min vedení. Hrabálek byl faulován u brankové čáry, Zmrzlý zahrál přímý kop těsně nad zemí před slávistickou branku a na zadní tyč nabíhající Neuer dostal střelou ze tří metrů Sigmu do vedení.

I ve druhé půli se Hanáci lépe vypořádali s těžkými podmínkami a byli nebezpečnější, přesto měla Slavia dvě minuty před koncem obrovskou šanci na vyrovnání. Po střetu Hrabálka se slávistickým útočníkem nařídil rozhodčí pokutový kop proti Olomouci. Hráč pražanů ale Grögerovu branku o dobrý půlmetr přestřelil. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohla propuknout obrovská radost mladých sigmáků a jejich fanoušků.

Při závěrečném slavnostním vyhlášení výsledků předával poháry a medaile bývalý reprezentant ČR Karel Poborský, se individálního ocenění dočkal i olomoucký Denis Gröger, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Sigmu reprezentovali: Gröger, Zatloukal, Galus, Chytil, Neuer, Sivoň, Hrabálek, Zmrzlý, Polanský, Obdržálek, Kamas, Zifčák, Al Kuhaly, Smítal, Stoklasa, Jankovič, Matoušek

Trenéři: Pavel Tököly, Petr Jureček, Jan Tetera