SK Sigma U14 - Györi ETO FC U14 6:3 (4:2)

Hráno 2x40 minut

V rámci soustředění v Hraničních Petrovicích se mladí sigmáci vrátili na sobotní dopoledne do Olomouce, aby na ZŠ Heyrovského sehráli přípravný zápas proti zahraničnímu soupeři.

V utkání bohatém na branky se domácí ujali vedení hned v 1.min., když se s pomocí tyče prosadil Smítal 1:0. Hosté, kteří se představili jako velmi kvalitní tým, však během deseti minut otočili skóre ve svůj prospěch. Nejprve ve 4.min. využili podklouznutí Neuera a střelou k tyči dali na 1:1 a v 11.min. po přímém kopu na malé vápno, po zaváhání Zatloukala, hostující útočník z voleje upravil na 1:2. V 17.min. bylo opět srovnáno, když přímý kop Jankoviče vyboxoval gólman hostů do Chytila, od něhož se míč s trochou štěstí odrazil za brankovou čáru 2:2. Následovali dvě nevyužité šance Zifčáka a Smítala a tak uhodilo až ve 26. min., kdy předvedla krásnou kombinaci trojice Zmrzlý, Jankovič, Zifčák a právě posledně jmenovaný zvýšil na 4:2.

Ve druhé půli se nejprve dvakrát vyznamenal Gröger při nebezpečných střelách maďarských hráčů. Ve 46.min. se ke slovu dostali domácí a hned z toho byl gól, když Chytil pěkným volejem zvýšil na 5:2. Přestřelka pokračovala v 50.min, kdy hosté trefili nejprve tyč, odražený balón už ale uklidili do sítě 5:3. Na konečných 6:3 upravil v 68.min. po centru Jankoviče hlavou Chytil, který zůstal neobsazen na malém vápně.

Branky: 17., 46. a 68. Chytil, 1. Smítal, 26. Zifčák, 34. Jankovič

SK Sigma: Zatloukal (20. Gröger) - Galus, Neuer, Chytil, Jankovič - Stoklasa, Zifčák, Zmrzlý, Polanský - Smítal, Al Kuhaly, střídali Sláma, Hrabálek, Kamas, Furmánek, Nízký

Trenéři: P.Tököly, P.Jureček, J.Tetera