ŠKOLA V PŘÍRODĚ PRO PRVŇÁČKY

Naši prvňáčci se poslední květnový týden vydali na třídenní dobrodružství do Moravského Berouna. První den po příjezdu autobusem Kakabusem se nemohli dočkat svých pokojíčků a patrových postelí. Po ubytování si každý pokoj svolal „poradu“, aby vymyslel název party, která spolu tři dny bude sdílet společnou komnatu. Namalovali si i jmenovku na dveře doplněnou tematickými obrázky. Do prvního oběda jsme ještě stihli napsat pohledy rodičům s veselými vzkazy. Odpoledne už patřilo hlavně soutěžím a hrám ve skupinách. A konečně večer a dlouho očekávaná diskotéka s disco koulí! To byste koukali, jak naši prvňáčci tančí v různých obměnách třeba Macarenu :-)

Druhý den ráno jsme přicházeli do jídelny s velkým údivem … hladovci nevěděli, co si vybrat. Bábovku, čerstvý křupavý rohlík, kuličky, lupínky, nutellu, jogurt, lívanečky, vafle, šunku, sýr, zeleninu, ovoce, oříšky či marmeládu? Byla toho spousta! A tak jsme nabrali hodně sil na další den, kdy nám bohužel nepřálo počasí, ale to nás neodradilo od dalšího naplánovaného programu! Dopoledne jsme si užili hravou školu, jazykolamy, hádanky, kvízy, běhací diktát … a odpoledne jsme využili velkého stanu a zahráli si na zloděje, veverky, elektriku a vybíjenou. Večer začalo vykukovat sluníčko a to byla šance na táborák. Opekli jsme špekáčky, zazpívali táborové písně a poté se vydali na stezku odvahy.

Třetí den nás vytáhlo z postelí sluníčko. Po vydatné snídani jsme si dali malou English lesson a pak se vypravili po stopách zvířat do lesa. Dopoledne jsme ještě stihli soutěže a míčové hry na hřišti a turnaj ve vybíjené.

Užili jsme si 3 báječné dny plné zábavy, našli nové kamarády a zjistili, že umíme být samostatní a stateční, i když jsme nejmladší na škole.

Velké poděkování patří paním učitelkám (Iveta Ženožičková, Kateřina Klimová) a vychovatelkám (Marie Krátká, Jana Kratinová), které se ochotně podílely na přípravách a hladkém průběhu celé akce … děti pohladily, obejmuly, učesaly, utřely slzičku, zašily dírku na oblečení a dokázaly povzbudit i rozesmát. Za dobrodružstvím se s námi vydala i zdravotní sestřička Helenka, která naštěstí kromě jedné malé odřeninky a pravidelného podávání léků neměla žádnou práci a celý pobyt si užila společně s námi.