Školní akademie 4. června

Tak jsme vám chtěli ukázat, jak vynikne vystoupení našich žáků v novém atriu, ale počasí si postavilo hlavu a pršelo a pršelo. Po několika změnách termínu a místa konání jsme se nakonec uchýlili do tělocvičny. V provizorních prostorách ze sebe účinkující vydávali maximum, aby svým blízkým udělali radost.

Letos kromě tradičního vystoupení žáků 1. stupně a sboru překvapivě účinkovali i ti nejstarší žáci. Například fotbalová třída 9. D nacvičila tanečky. Chlapci dokázali, že nejen bravurně ovládají fotbalový míč na fotbalovém hřišti, ale zvládnou i čardáš s dívkami z osmého ročníku.

Zástupci 9. B si zase připravili trochu alchymie – dva nejlepší chemici, kteří náš kraj reprezentovali i v celostátním kole soutěže "Hledá se nejlepší chemik ČR" - Honza Hudeček a Dan Paloušek, si na letošní akademii připravili tři efektní pokusy. To jsme všichni koukali! Honza přežil zkoušku odvážného chemika a Dan nám „uvařil“ chemické kafe pomocí peroxidu vodíku a manganistanu draselného. Sublimace suchého ledu při teplotě -76°C byla pro Dana hračkou a překvapila hlavně ty nejmenší diváky. Takže se čarovalo, tančilo a zpívalo, a venku trochu pršelo a nám už to nevadilo. A vám se to snad líbilo.

Všem účinkujícím děkujeme za dobrou práci a divákům za toleranci.