Školní výlet 6.B a 7.B

V pátek 14. června 2019, když se teploty na teploměru opět šplhaly ke 30 stupňům Celsia, jsme se my, žáci 6. B a 7. B, šplhali do strmého kopce, abychom dobyli hrad Děvičky na jižní Moravě. Ještě předtím jsme se však zchladili i poučili v podzemí zabudovaném Archeoparku Pavlov, věnovaném pravěkému období. Tam jsme pěší chůzí dorazili podél vodní nádrže Nové Mlýny z Dolních Věstonic.

Ze zříceniny hradu jsme shlíželi na překrásnou pálavskou krajinu i na svahy porostlé vinnou révou. Z kopce dolů z Děviček zpět do Dolních Věstonic už to šlo téměř samo. Náš učitelský doprovod, J. Manová, M. Swaczynová a M. Navrátilová, se mylně domníval, že cestu domů autobusem prospíme. Opak byl ale pravdou – pohyb na čerstvém vzduchu nás pořádně nakopnul:)