Školní výlet prvňáčků

Také naši nejmenší, žáci 1. tříd, s nedočkavostí vyhlíželi den, kdy se pojede na školní výlet.

A konečně se dočkali. Ve čtvrtek 6. června jsme se vydali na hrad Šternberk po stopách Harryho Pottera. Děti ve skupinách plnily zábavné úkoly, a mohly tak prožít dobrodružství spojené s tímto kouzelníkem. Pro všechny zúčastněné zde měli přichystané pěkné ceny, drobné dárečky. Druhá část našeho programu byla prohlídka hradu. Paní průvodkyně oblečená v dobovém kostýmu zábavným způsobem vyprávěla dětem o historii hradu, oděvu rytířů i šlechtičen, středověké hygieně nebo třeba o rozlišovacích symbolech jednotlivých svatých. Kdopak z vás si pamatuje, jak se pozná například svatá Barbora? A samozřejmě nesměl chybět nákup suvenýru, památky z historického hradu.

Krásné počasí bylo jen třešinkou na dortu.

„Člověk musí jet daleko, hrozně daleko, aby se dostal co nejblíž k domovu.“ - Karel Čapek

Už nyní se těšíme na další cesty a dobrodružství.

 

žáci 1. tříd a jejich vyučující