Slavnost slabikáře

Naši prvňáčci již zdolali cvičný sešit Živá abeceda. Přešli tak přes první písmenka A, M, L, E, S, O, P,U, I. Zvládli první slabiky, i když sem tam se slabika La pletla se slabikou Le, dlouhé se pletly s krátkými a naopak. Přes všechna tato úskalí se s tím popasovali dobře a už umí číst nejen první slabiky, ale i jednoduchá slova.

„Ale co dál? Kde jsou ta všechna ostatní písmenka, paní učitelko?“

„No přece ve slabikáři.“ :-)

A tak se děti vydaly do naší školní knihovny, aby si mohly vyzvednout svůj první slabikář. Ale nic není zadarmo. Nejdříve museli prvňáčci předvést paní knihovnici, že již mají slabiky v malíčku. Následně je čekal pracovní list, kde hledali písmenkové rodinky, k obrázkům slova v psací a tiskací podobě, vylosovali si písmenko, na které vymysleli a namalovali obrázek, skládali z látkových písmenek slova, a dokonce na každé písmenko znali básničku.

Na žádné aktivitě naše paní knihovnice prvňáčky nenachytala, a tak všechny slabikáře, které v knihovně měla, rozdala šikovným prvňáčkům.

Prvňáčkům gratulujeme, slabikář si opravdu zaslouží! :-)

Pochvala patří i paním učitelkám, které děti výborně připravily. :-)

Sandra Zápařková

knihovnice