Slunce kam se podíváš

Jak nejlépe oslavit Den Slunce? Tuto otázku jsme si ve středu 3. května položili v naší školní družince. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Než jsme se nadáli, padal jeden návrh za druhým. Zazpívat si, zarecitovat, probádat či zatančit. A proč ho nenakreslit? Jenže družinu už máme krásně vyzdobenou a barvami malujeme stále, tak co kdybychom rozjasnili prostor před školou …?

 

Vybaveni barevnou křídou a dobrou náladou jsme se všichni sešli před školou, abychom to naše Sluníčko co nejkrásněji namalovali. Neodradilo nás ani to, že bylo celé dopoledne a část odpoledne pod mrakem. Rozhodli jsme se, že ho přeci jen přilákáme.

 

Sluníčko s úsměvem, sluníčko s duhou, sluníčko s kytičkou, sluníčko na lodi a další a další nápady. Druháci se dokonce nebáli vyzvat Slunce na duel v piškvorkách. Možná právě duel, možná kresby anebo všechno dohromady způsobilo, že Slunce svá mračna opustilo, pošimralo nás svými paprsky na tvářích a vesele s námi oslavilo svůj den.

 

kolektiv vychovatelek ŠD