Slunečnicové šišky všude, kam se podíváš

Únor je pro ptáky nejnáročnější měsíc v roce. Zima už před mnoha týdny přikryla sněhovým polštářem vše, na čem si můžou vrabci, sýkorky a pěnkavy pochutnat. Proto pro ně naši sedmáci připravili krmítka z borových šišek. Ty pak rozvěsili nejen v okolí naší školy, ale také v blízkosti svých domovů. Třeba vás budou ty koule visící na provázcích všude kolem inspirovat pro příští zimu a taky za rok nějakou vyrobíte. Postup je opravdu jednoduchý. Šišku z borovice přivažte na provázek, pak ji celou obalte vepřovým sádlem a vyválejte například ve slunečnicových semínkách, prosu nebo třeba směsi pro ptáky, kterou si můžete koupit v obchodě. A jak taková výroba krmítka vypadá se můžete podívat na fotkách žáků7.Ca 7.D.

Karel Dvořák