Štafetový pohár 19.4–25.5 2023, ZŠ – 1.stupeň

V čase jarního aprílového počasí 19. dubna začal v Olomouci na atletickém stadionu boj o Štafetový pohár. Soutěže se zúčastnili žáci třetích a pátých ročníků. Naši závodníci s přehledem postoupili z okresního kola s více jak desetivteřinovým náskokem do kola krajského. To se konalo 11. května opět v Olomouci. I tady potvrdili naši žáci roli favorita, i když závod to byl opravdu napínavý, protože se rozhodoval v posledních dvou úsecích smíšené štafety. Olomoucká štafeta se blýskla časem 08:42,88 a vydala se na cestu do Benešova, kde se 25. května pořádalo finále ve Štafetovém poháru ZŠ. I když se naše štafeta opět zlepšila a doběhla do cíle v celkovém součtu časů 08:35,82, na medaile jsme nedosáhli. I tak máme na ZŠ Heyrovského šestou nejrychlejší štafetu v celé České republice! A to už je co říct, protože této soutěže se pravidelně účastní kolem 700 základních škol z ČR.

Všem závodníkům a náhradníkům, kteří nám kryli záda, ještě jednou gratulujeme a děkujeme za strhující podívanou i pohodu v Benešově!