Stolování ve třídě 3. E

Jak to vypadá, když si připravíme krásně prostřený stůl? Jak to vypadá, když je jídlo pěkně naaranžované?

Téma stolování si v praxi vyzkoušeli žáci ze třídy 3. E. Děti se rozdělily na 3 skupiny a každá se domluvila, jaké pokrmy připraví, kdo donese nějaký zdravý nápoj nebo kdo nachystá prostření stolu (např. ubrus, ubrousky, kelímky pro spolužáky aj.). Žáci si zvládli úkoly mezi sebe perfektně rozdělit a žádná ze skupin nebyla o hladu ani netrpěla žízní .

V den „D“ jsme věnovali hodně času přípravě a pěknému prostření stolů, které si každá skupinka nachystala po svém. Nutno podotknout, že mnozí opravdu bravurně a ochotně mazali pomazánky, dokonce vymýšleli vlastní zajímavé kombinace, například vykrojené jablko plněné jogurtem a müsli.

Velké poděkování patří také rodičům, kteří své děti nápoji a potravinami vybavili, případně pomohli se samotnou přípravou. Moc jsme si to všichni užili!

Mgr. Marie Stavinohová