TALKSHOW O ODPADECH

Tak jako jiná města i Olomouc se snaží být ve třídění odpadů nejlepší a koho motivovat nejvíce? No přece mladé lidi. A těmi se stali i žáci 6.ročníků naší školy.

Ti usedli v kině Metropol 29.3.2023. Atraktivním a zábavným způsobem si osvěžili pravidla nakládání s využitelnými složkami komunálního odpadu. Hostem, který doprovázel tuto besedu a zpestřil akci, byla známá (hlavně pro ty mladé :-)) influencerka a zpěvačka Adéla Zouharová.

Jako první zazněla píseň - MŮJ ANDĚL, což pro naši školu bylo velmi lichotivé.

Během akce se promítala krátká videa, která vtipně popisovala cestu tříděného odpadu až k novému výrobku z nich. Od příběhu PLASTU, PAPÍRU, SKLA, KOVU až k NÁPOJOVÝM KARTONŮM. Bylo to seřazeno podle množství tříděného odpadu, od nejvíce po nejméně. Dále proběhly kvízy a jednoduché hry s odměnami.

Žáci si snad uvědomili, že TŘÍDIT MÁ SMYSL!!!!

A to, co se dozvěděli, předají dál ve svých rodinách.

(Další informace olomouctridi.cz, samosebou.cz, jaktridit.cz)