Tělocvik uchopený jinak

V pátek 12. 4. 2024 byly na budově gymnázia přijímací zkoušky a naše přítomnost by mohla budoucí studenty rušit. Proto jsem se rozhodla najít dětem náhradní program. Podařilo se mi domluvit hodinu s trenérem TRX v prostorách FTK Olomouc. Za krásného počasí a dobré nálady jsme pěšky došli do Neředína a šlo se na věc - 60 min intenzivního, ale přitom zábavného cvičení s trenérem. Pak se skupina prostřídala a další děti už tušily, že to bude „pěkná makačka“. Cesta zpět byla o poznání pomalejší a bylo vidět, že někteří si opravdu dali do těla. Myslím, že v dnešní době je potřeba děti motivovat k pohybu a je jedno, jaký sport si zvolí. Nešlo o výkony a umístění, ale vyzkoušet si, co každý zvládne.

Mgr. J. Berková, 4. E