To je on, vitamínů šampión!

Víte, který vitamín můžeme považovat za jednoznačného šampióna? Stovky žáků olomouckých základních škol, kteří v pondělí 13. května 2024 zaplnili velkou aulu Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí, to už dobře ví. Čtyři stateční chemici reprezentovali Heyrák na Dětské konferenci 2024, velké přehlídce talentů základních škol z Olomouce a okolí, a ve své prezentaci ukázali, že chemie nejsou jenom pokusy, které končí výbuchem. Dokázali se vypořádat s nervozitou, zaujali náročné publikum i porotu a když bylo nakonec oznámeno, že obsadili parádní 2. místo, spokojeně se usmívali.

Tým v bílých pláštích, jmenovitě deváťáčky Aneta a Dita a deváťáci Kryštof a Ondra, si zaslouží velkou pochvalu za skvělou reprezentaci školy a paní učitelka Silvie Svobodová nemenší pochvalu za obětavost a trpělivost po celou dobu jejich přípravy. Heyrák ale předvedl nejenom výborný tým, který svým výkonem dokázal zaujmout na akci, kde byli šikovní všichni prezentující, ale i podporující fanoušky z řad spolužáků, kteří je na konferenci doprovázeli. I jim tedy patří pochvala a našemu chemickému kroužku zasloužený potlesk.

 

Ludmila Balíková