Úkoly Malé čarodějnice

Blíží se tajemná „filipojakubská noc“, poslední dubnová noc, kdy mají zlé síly větší moc než jindy. Právě čarodějnice v tuto noc škodí nejvíce. Lidé si je představují jako nadpřirozené bytosti nebo staré ženy, které mohou být neviditelné a svými kouzly, čáry a máry působí mnoho zlého.Víme ale, že čarodějky jsou také hodné a mohou lidem pomáhat.

Malá čarodějnice je hodná čarodějka, učí se z moudrých kouzelnických knih a také vaří různé léčivé lektvary. Právě ta si pozvala naše prvňáčky v pondělí 29. dubna do přírody, kde měli pozorovat květiny, stromy, keře, živočichy a pilně se učit. Děti řešily rébusy, kvízy, počítaly, učily se dělat kouzelné lektvary, zkoušely létat na koštěti či ve třídě vyráběly papírové čarodějnice a četly s porozuměním.

Všem přejeme kouzelnou „filipojakubskou noc“, ve které se všem splní nejtajnější přání.

Nezapomeňte, že kouzla se dějí jenom tomu, kdo na ně věří.

 

třídní učitelky 1. tříd