Únor plný lásky a veselí

I přesto, že únor byl převážně zamračený měsíc plný dešťových kapek, děti z naší školní družiny neztrácely úsměv na rtech. Byl to hlavně tematický měsíc, kdy jsme nacházeli inspiraci v řadě motivů, od deštivého počasí až po svátek sv. Valentýna či masopustní a karnevalové radovánky.

Jak již bylo zmíněno, v měsíci únoru nám počasí moc nepřálo a místo toho, abychom s dětmi vyrazili ven, jsme mnohem více vyplňovali tento pochmurný čas tvořením. A deštníky samozřejmě nemohly chybět.

Všichni také dobře víme, že právě svátek sv. Valentýna slavíme 14. února a je to svátek známý jako svátek zamilovaných. Jak lépe pojmout toto tvoření s dětmi než srdíčkovou tématikou. A že těch srdíček bylo a jakých! Podle fotek je určitě zřejmé, že ve fantazii a kreativitě našich dětí nemusí být srdíčka vždy nutně červená a i v jiných barvách mohou vypadat kouzelně.

Za měsíc únor se nám mezi výtvory objevuje rovněž spousta masek a klaunů, jelikož nastává období masopustu a karnevalů. I toto tvoření dle našeho názoru splnily děti na jedničku a zároveň si u toho užily spoustu zábavy.

Na závěr bychom chtěly podotknout, že v družině už pomaličku přivoláváme jaro a těšíme se na to, co si pro nás nachystá měsíc březen!

kolektiv vychovatelek