Úspěchy Heyráku v přespolním běhu AŠSK

Už se stalo tradicí, že se v podzimním počasí odehrávají závody pořádané Asociací školních sportovních klubů v přespolním běhu. Cesta k úspěchu v kategoriích mladších a starších dívek a stejně tak mladších a starších žáků vede přes okresní a krajské kolo až do republikového finále. V okresním kole naše týmy našli přemožitele pouze ve starších žačkách a tak na krajské finále do Jeseníku 20.10 odjížděla naši školu reprezentovat hned 3 družstva. V krásném počasí se ve sportovním běžeckém areálu Kasárna umístila naše družstva starších a mladších žáků na 1.místě, když Adam Kubeš 9.D v rámci individuálního hodnocení svůj 3 km běh vyhrál a Tomáš Kantor v kategorii mladších žáků obsadil v individuálním hodnocení 2. místo. V hodnocení týmů se sčítají umístění 45 nejlepších závodníků z každého týmu a v těch kluci z Heyráku neměli konkurenci. Kategorii mladších dívek tentokrát výkony stačili k umístění ,,těsně´´ pod bednou a obsadili i tak krásné 4. místo v Olomouckém kraji.

Republikové finále probíhalo už tradičně ve sportovním areálu Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou a v celorepublikové konkurenci obsadilo družstvo mladších žáků, které obhajovalo loňské prvenství 5.místo a družstvo starších žáků dokonce 4.místo. K medailovým pozicím chyběl sice kousek, ale i přesto musím kluky pochválit za skvělé individuální výkony, kterými předčili jak kluky z lyžařských, aletických nebo i dalších klubů specializující se na vytrvalostní běhy a závody. Děkuji za skvělou reprezentaci a budeme se těšit na příští podzim.