Už to víme, uspěli jsme!

Od pátku 7. prosince, kdy skupina našich deváťáků skládala mezinárodní zkoušku KET (Key English Test), což je první tzv. dospělácká zkouška ze série mezinárodních zkoušek Cambridge ESOL, jsme netrpělivě čekali na výsledky. Zkouška se skládala ze dvou částí, nejprve žáci museli v ústní části prokázat své komunikační schopnosti, a to jak sami, tak v rozhovoru ve dvojici před zkušební mi komisary. Potom následovala písemná část zkoušky – práce s textem, prokázání znalostí slovní zásoby i gramatiky a na závěr poslechový test. Atmosféra zkoušky na všechny dolehla, nervozita byla znát a čekání na výsledky se zdálo strašně dlouhé. Testy se totiž vyhodnocují v Anglii a výsledky jsou v předem oznámený den zveřejněny na internetu. Minulý týden jsme se však dočkali a z výsledku jsme nadšeni. Všichni naši žáci uspěli a navíc všichni s vyznamenáním! Z tohoto úspěchu máme velkou radost, úspěšným žákům gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí v dalším studiu, protože za pár týdnů je čekají přijímací zkoušky na střední školy. Congratulations and Good Luck!