Vánoce v 5.E

Ve středu 21. prosince se žáci 5. E na výstavě s názvem Vánoce v Dánsku inspirované Andersenovou pohádkou Smrček dověděli řadu zajímavostí o tom, jak Dánové, pro něž jsou Vánoce nejkrásnějším obdobím roku, tyto svátky slavili v minulosti a také, jak se liší dánské Vánoce od těch klasických českých v současnosti. Kromě různých vydání Andersenových knih byly na výstavě představeny vánoční talíře zvané juleplatter, které se v Dánsku vyrábějí od roku 1908, každý rok s jiným motivem, dánské adventní kalendáře, skřítci nisse z různých materiálů, vánoční pohlednice, speciální dánské vánoční pivo a sekt aj. Poslední den v tomto roce pak žáci zakončili již tradičně rozdáváním dárků z pod živého stromečku.