Vánoční hodina ve školní knihovně

Vánoce, nejkrásnější svátky v roce!

Poslední hodiny před vánočními prázdninami byly pro některé žáky 1. stupně zpestřené a obohacené vánoční tématikou v podobě besedy v naší školní knihovně. Účastnili se jí pod vedením paní knihovnice nejmladší žáci až po ty starší, mezi které patřili i naši fotbalisti z 5.D. Vzhledem ke sportovnímu zaměření třídy byla chlapcům v rámci besedy přidána zábavná činnost. V první části besedy si kluci poslechli a pomocí dataprojektoru prohlédli zajímavosti týkající se vzniku Vánoc včetně příprav, tradic a zvyků, až po jejich průběh. Na závěr byly zmíněny zvyklosti Vánoc v jiných zemích. V druhé části hodiny vyráběli kluci ze starých, vyřazených knih vánočního andílka nebo vánoční stromeček. Zajímavá technika tohoto výrobku kluky zaujala, z výrazu jejich tváří bylo znát nadšení a zapálení do této pracovní činnosti, což by se dalo u nich očekávat spíše při fotbalových radovánkách.

Kluci přejí všem kouzelné vánoční svátky plné nádherných chvil a pohody a do nového roku vše dobré, hlavně zdraví.