Vršky pro Lucinku

Šestnáctiměsíční Lucinka z Hlušovic u Olomouce je vážně nemocná. Její zoufalí rodiče pro ni usilovně shánějí peníze na léčbu. Jedná se o statisícové částky. Tak tato zpráva se objevila v médiích a byla pro naše žáky impulsem pro další vyhledávání zpráv o této malé holčičce a hlavně, jak jí mohou pomoci. Zde je vyjádření rodičů Lucinky:

Ahoj přátelé, jsem maminka Lucinky a chtěla bych Vám o ni něco napsat. Lucinka je z dvojčat a má ještě o minutu starší sestru Adélku. Je to hrozná bojovnice. Už při porodu se to prokázalo, vybojovala si život a za to jsem ji nesmírně vděčná. Nevzdala to ani později, když jí život visel na vlásku. Na tak malinkou holčičku si toho protrpěla až moc.
Tímto bych Vás chtěla poprosit o sběr víček z pet lahví, abych s ní mohla odjet do lázní v Klimkovicích, kde mají speciální obleček, který by ji měl stimulovat v jejím dalším snažení.
"Čtyřtýdenní kůra tam stojí zaokrouhleně asi 90 tisíc korun a na to fakt nemáme. Potřebujeme jich 28 tun, to je asi kamion,“ přiznává otec Lucinky. Moc Vám děkujeme a sbírání zdar!

Akce „Vršky pro Lucinku“ se ihned rozjela. Žáci vytiskli letáčky, které vyvěsili v prostorách školy a začali sbírat. Nechtělo se nám ani věřit, že jsme za krátkou dobu nasbírali jedenáct plných pytlů. Za pomoci rodičů z 5.B jsme vršky naložili do auta a odvezli do Hlušovic. Udělali jsme tak radost nejen Lucince, ale i jejím rodičům.

Děkujeme všem žákům, učitelům i rodičům, kteří se na sběru víček podíleli, a pevně věříme v uzdravení Lucinky.