Výlet 3. E na hvězdárnu do Prostějova

V úterý ráno 21. 6. se žáci 3.E sešli společně s paní učitelkou Stavinohovou a Ševčíkovou před školou, odkud se vypravili na celodenní výlet do Prostějova. Aby byla cesta dobrodružnější, naplánovali si cestu vlakem „Hanáckó streló“, kterou si užívali výhledem na rodnou Hanou.

V Prostějově pak krásnou procházkou došli přes historické centrum a park Kolářovy sady až do „Hvězdárny Prostějov“. Pro děti byl připravený zajímavý a názorný program o vesmíru a sluneční soustavě. Počasí přálo, proto bylo pro všechny skvělým překvapením, že se mohli vydat i na pozorovatelnu a podívat se do blízkého okolí pomocí dalekohledů. Byla jasná obloha, proto se dalo přes největší dalekohled pozorovat i samotné Slunce, a to díky filtrům na dalekohledu z důvodu bezpečnosti.

Děti si mohly na památku koupit i krásnou 3D pohlednici z vesmíru či malou hračku.

Cesta zpět byla pro změnu autobusem, netrvala dlouho, všichni se v pořádku vrátili ke škole plní zážitků a radosti ze zdařilého výletu.

Mgr. M. Stavinohová