Výlet 4. A a 4. C do Teplic nad Bečvou

Rádi bychom se podělili o dojmy ze školního výletu žáků čtvrtých tříd ze dne 11. 6. 2024. Vypravili jsme se do Teplic nad Bečvou a Zbrašovské arganitové jeskyně.

Cesta a příjezd

V úterý ráno jsme se shromáždili před školou plni nadšení a očekávání. Autobus přijel přesně na čas. Cesta ubíhala rychle, žáci si povídali a užívali si společnou jízdu autobusem.

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Po příjezdu na místo jsme se vydali do Zbrašovských aragonitových jeskyň. Průvodkyně nás zavedla do různých částí jeskyní. Užili jsme si prohlídku podzemních jezírek a povídání o historii jeskyní a jejich objevení. Překvapilo nás, že se v jeskyních objevují místa s vysokou koncentrací oxidu uhličitého, což je pro život ohrožující. Průvodkyně nám předvedla pokus s hořící svíčkou, kterou spouštěla do těchto míst a svíčka během chvilky zhasla.

Lázeňské centrum Teplice nad Bečvou

Prohlédli jsme si také krásný lázeňský park s fontánami a květinovými záhony. Poté jsme si nakoupili suvenýry a občerstvení. Nejvíce nám chutnaly teplé lázeňské oplatky.

Tento výlet byl pro nás nejen zábavný, ale i poučný. Těšíme se na další společné výlety a dobrodružství.

Všechny zdraví a pěkné prázdniny přeje tým 4. A a 4. C.