Výlet 4. B do Punkevních jeskyní

Minulý týden se třída 4. B naší školy vydala na nezapomenutelný výlet do nádherných Punkevních jeskyní včetně propasti Macocha. Celkem se výletu zúčastnilo 24 žáků a 18 rodičů a prarodičů, což přineslo skvělou příležitost pro společné zážitky nejen dětí mezi sebou, ale i jejich rodiči a prarodiči.

Výlet začal v brzkých ranních hodinách srazem před školou. Po krátké instruktáži jsme se vydali na cestu autobusem směrem k Macoše. Atmosféra byla plná očekávání a nadšení, což přispělo k celkově pozitivní náladě celého dne.

Po příjezdu k jeskyním nás přivítala místní průvodkyně, která nás provedla celým komplexem. Děti i dospělí byli uchváceni krásou a rozmanitostí krápníkových útvarů. Průvodkyně nás zavedla do několika hlavních sálů jeskyně a podrobně nám vysvětlila, jak tyto přírodní skvosty vznikaly. Největším zážitkem byla návštěva propasti Macocha, která svou hloubkou doslova brala dech.

Během prohlídky se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací o historii jeskyní a o geologických procesech, které vedly k jejich vzniku. Výlet nebyl jen o prohlídce, ale také o vzdělání a pochopení přírodních jevů.

Pro děti byla úchvatná i část prohlídky jeskyní na lodičkách po říčce Punkvě, která byla doplněná vtipným výkladem dalšího průvodce.

Celý výlet se vydařil na jedničku a všichni účastníci byli nadšeni. Tento den bude určitě patřit k nezapomenutelným okamžikům školního roku.

Reakce dětí:

Alinka, Rebeka: „Aby tam s námi jeli i rodiče, byl skvělý nápad….!“

Klárka: „Plavba byla zábavná, krásný byl i výklad o propasti.“

Martin: „Pěkná byla vyhlídka do propasti z obou můstků, průvodkyně nás trochu postrašila její historií.“

Patrik: „Výšlap nás i přes to, že byl dlouhý, bavil a líbil se nám.“

Julka B: „Na výletě se mi líbilo úplně všechno.“

Dan: „Nafotil jsem 84 fotek…“

Paní učitelka Rozsívalová: „Byli jste skvělí, děti i rodiče!!!“

Mgr. I. Rozsívalová, třídní učitelka