Výlet do Prahy žáků 5. E

Praha je určitě jedním z nejkrásnějších měst nejen v České republice. Historické jádro Prahy je největší městskou památkovou rezervací a je zapsaná do Seznamu světového dědictví UNESCO. Památek v Praze je nepřeberně a my, vybraní žáci 5. E, jsme alespoň ta nejznámější místa navštívili. Naše cesta v úterý vedla nejdříve do České televize, kde jsme dokonce na vlastní oči viděli natáčení Kouzelné školky s Jitkou Molavcovou. Dále jsme pokračovali na vyšehradský hřbitov, kde je pohřben Bedřich Smetana, Karel Čapek, Božena Němcová a mnoho dalších významných osobností. Po zámeckých schodech se nám podařilo vystoupit k Pražskému hradu s chrámem sv. Víta, cestou po Nerudově ulici jsme pak shlédli krásná domovní znamení, podle nichž se lidé orientovali v době, kdy domy ještě neměly čísla. V této ulici jsme také našli dům U Dvou slunců, v němž žil básník Jan Neruda. Na Malostranském náměstí jsme prošli kolem chrámu sv. Mikuláše a dál už pokračovali do Muzea voskových figurín a Muzea tortury, tedy mučících prostředků. V úterý před ulehnutím do postelí v hotelu Brilliant jsme se zvládli dokonce projet na horské dráze, nebo se podívat, co se děje v lese na halloween v 5D kině. Ve středu nás pak čekal na Václavském náměstí sám sv. Václav na svém koni, odtud bylo také vidět Národní muzeum. Prošli jsme také Staroměstským náměstím, které leží v centru Starého Města. Zde zaujala naši pozornost především Staroměstská radnice s orlojem. Naše další kroky vedly přes slavný Karlův most se sochami svatých k Muzeu pověstí a strašidel a k Muzeu alchymistů a mágů staré Prahy. Ve vinárně Kellyxír jsme se posilnili teplým obědem na závěrečné vystoupení schodů do Petřínské rozhledny a procházku zrcadlovým bludištěm.