We like English!

Angličtina patří na Heyráku mezi předměty, které žáky baví. Proto máme radost, že se jim v ní i daří, a můžeme se pochlubit úspěchy, kterých v posledních týdnech dosáhli.

Už v prosinci loňského roku vyrazila skupinka statečných deváťáků do jazykové školy Lingua centrum, kde skládali mezinárodní prestižní a uznávanou zkoušku ze série Cambridge English. Tentokrát si všichni vybrali zkoušku vyšší úrovně - Preliminary English Test (PET). Když se v lednu dozvěděli, že všichni uspěli (a víc než polovina z nich dokonce s vyznamenáním) a v deváté třídě jsou v angličtině na úrovni, která se požaduje u maturity, měli velkou radost. Na začátku února pak převzali své certifikáty, takže to, jak dobře umí anglicky, mají černé na bílém. Všem moc blahopřejeme a máme z jejich odvahy a hlavně úspěchu velkou radost!

Ve čtvrtek 30. ledna proběhlo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěžilo se jako každý rok ve dvou kategoriích, 6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník. Děkujeme všem soutěžícím za účast, není vůbec jednoduché předstoupit před porotu, vylosovat si téma a předvést dobrý výkon. Nejlépe si vedli Marek Koloušek ze 7. B a Adéla Vyroubalová z 8. B, kteří postoupili do okresního kola. Ve středu 19. února se v DDM v náročné konkurenci neztratili, Adéla obsadila 11. místo a Marek byl ve své kategorii na stupních vítězů, když se umístil velmi těsně na krásném druhém místě. Oběma gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Děkujeme nakladatelstvím Ventures Books a Fraus, a také Oxford Bookshop za věcné ceny, kterými jsme mohli všechny soutěžící a držitele mezinárodních certifikátů odměnit.