Z Vlašimi jsme dovezli cenné kovy

Ve středu 29. 5. 2019 se ve Vlašimi konalo celostátní kolo ve štafetovém poháru 1. stupně základních škol. Žáci běželi štafety 8 x 100 m mladších žáků,  8x100 m starších žáků a 8x 200 m. V každé štafetě běžely 4 dívky a 4 chlapci.

Po odběhnutí štafet 8 x 100 m bylo vyhlášení, které bylo pro naši školu velice zajímavé. Složení mladší štafety se umístilo na 1. místě a získalo titul Mistrů republiky s časem 2:09,01. Složení starší štafety nezahálelo a získalo 2. místo a titul Vícemistrů republiky s časem 1:57,38.  Do dalších kol jsme šli z průběžného 2. místa.

Poté nás čekala trať na 8x 200m, kde běželi mladší i starší žáci dohromady. Čas této štafety měl rozhodnout o celkovém umístění škol, které bylo velice vyrovnané. Časy ze tří štafet se sčítaly. Celkový čas žáků z naší školy byl 08:31,31, s kterým jsme se umístili na 5. místě v republice s rozdílem 9,41 s od prvního v pořadí.

Závodu se zúčastnilo celkem 15 základních škol z celé České republiky. Našim žákům blahopřejme za výbornou reprezentaci školy a držíme palce do dalších let.