Zdobení vánočního stromečku

V letošním roce byla 5. F první z celé školy, kdo se přihlásil do soutěže ve zdobení vánočních stromečků, kterou tradičně organizuje Magistrát města Olomouce. Z podloubí radnice se umístění stromečků přesunulo do dvou velkých kostelů – chrámu sv. Mořice a chrámu Panny Marie Sněžné. Každá škola měla možnost se přihlásit pouze jednou, proto třída 5. F reprezentovala ZŠ Heyrovského.

Společně s dětmi jsme vybírali, jakými výtvory stromeček originálně ozdobit. Nakonec zvítězili vánoční skřítkové z vlny, ke kterým jsme dotvořili také řetěz s vlněnými zvonečky i hvězdu na špici stromečku ze stejného materiálu.

Dne 13. 12. 2023 jsme se podle rozpisu vydali ozdobit stromeček do kostela sv. Mořice. Borovice naší školy byla výrazně větší, než bývaly smrčky v podloubí radnice, byli jsme tedy vděční za pomoc organizátorů s domácími schůdky, abychom umístili hvězdu na vršek stromku. Zbytek jsme zvládli poměrně rychle a snadno, navíc jsme vysloužili pochvalu za originalitu vánočních ozdob.

Zda zasáhneme do umístění škol, si netroufáme odhadovat, obešli jsme si kostel, prohlédli ozdobené stromky jiných škol a usoudili, že i ostatní se snažili. Nezbývá tedy než vyčkat, jak se naše originální výzdoba bude líbit návštěvníkům kostela a zda ji svými hlasy podpoří.

třídní učitelka Mgr. Ivana Burianová