Zeleninová šou aneb velké vaření

Pátek 9. 11. 2012 se stal pro naši třídu II. E nejen dnem zajímavé besedy o životě neslyšících, ale i dnem kulinářských dovedností. Celý týden jsme se učili o zelenině a jak efektivněji využít bohaté výstavky zeleniny, než ji sníst? Od úterý do čtvrtka jsme si každou velkou přestávku vyráběli vlastní chlebíčky se zeleninovými pomazánkami a v pátek přišlo velké finále. Vaření! Pozvání na Zeleninovou šou přijaly i 3 maminky a 1 babička. Děti se rozdělily do dvou družstev a lítý boj začal. Zadání znělo: uvařit polévku a přichystat tabuli zeleninových obložených mís. Po dvou hodinách usilovné práce v obou skupinkách bylo dobojováno. A jak t dopadlo? 1:1. Chlapci zvítězili v kategorii teplé kuchyně (jejich polévka lákala nosy celé školy) a v kategorii druhé – studené kuchyni - vyhrála děvčata (jejich estetické cítění nešlo přehlédnout). Nutno ještě dodat, že vzorky kuchařského umění obdržely i paní učitelky a o další se postaraly děti ze ŠD, které po příchodu z odpoledního pobytu venku vzaly zbytek (3 litry) polévky útokem. Takže po loňském Ovocném dni a letošní Zeleninové šou už jen: Pracovním činnostem zdar a kuchtění zvlášť!