Zpátky ve škole

Ačkoliv nám všechna současná omezení život ve škole hodně komplikují, jsme rádi, že naši žáci cestu do školy nezapomněli. Naopak, hned jak to bylo možné, se většina z nich do školy vrátila. I když to přes roušky není moc vidět, usmívají se a v očích jim čteme, že se zpátky do školy těšili. I když jsou některé věci jinak, než byli zvyklí, nereptají a vzorně dodržují všechny pokyny. Ochotně si u vchodu nechávají měřit teplotu, dezinfikují si ruce, chodí v rouškách a vůbec se chovají tak vzorně, až se tomu nechce věřit.

Nejdříve se do školy vrátili deváťáci, kteří od 11. května chodili poctivě každý den na intenzívní přípravu k přijímacím zkouškám na střední školy. Této možnosti využili téměř všichni, které přijímací zkoušky čekaly. Věříme, že se jejich úsilí vyplatilo a že už příští týden budou mít důvod k radosti a dozví se, že přijímačky z češtiny i matematiky zvládli natolik dobře, že se dostanou na školu, kterou si vybrali.

Na konci května se do školy mohli vrátit i žáci prvního stupně a od 8. května se dočkali i zbývající žáci 6. – 8. tříd. Do školy se jich vrátily téměř tři čtvrtiny, většina tříd se musela rozdělit na dvě skupiny. Protože je situace komplikovaná, škola není nafukovací, ve třídě jich najednou může být jenom 15 a mnoho učeben je obsazeno skupinami prvního stupně, nemohli se do školy vrátit na každý den, ale jenom jednou v týdnu. Ale i to je lepší než nic, protože učení ve škole je pro většinu z nich lepší než doma. Třídnické hodiny jsme tak nechali až opravdu na poslední dny a zatím zlehka zjišťujeme, co si pamatujeme z doby předkoronavirové a co jsme zvládli v těch dlouhých týdnech, kdy se do školy nemohlo.