Cesty do nitra Země…

Dne 20. května vyrazila skupina sedmáků a osmáků navštívit Zbrašovské jeskyně a Hranickou propast. V lázeňském městě jsme nejprve ochutnali místní minerální pramen, který má prý zázračné účinky. V jeskyních byla další kouzelná voda. Na koho prý kápne, ten prý bude chytřejší (nebo tak nějak). Skupina 7. C a výběr 8. A, včetně pana učitele, vylezla ven úplně mokrá!!? Tak uvidíme!

Druhým cílem byla nejhlubší propast ve střední Evropě. Rozdělili jsme se na dvě soutěžní skupiny. Tým A, složený ze zkušených geografů, se rychle zorientoval v náročném terénu a k propasti se dostal jako první. Tým B tvořila skupina zaměřená chemicko-přírodopisně. V orientaci se spoléhali na lišejníky a výšku poledního slunce. Škoda, že v lese nebyl ani jeden lišejník a slunce bylo za mraky. Nicméně i přes tříkilometrovou zacházku dorazil tým B k propasti jen o 40 minut později než vítězové. Nevadí, snad se zadaří příště…