Jarní tvoření v naší družině

Měsíc březen se u nás nesl ve znamení radostného přivítání jara. Postupně jsme se připravovali na přicházející velikonoční svátky a probouzející se přírodu. Nejenže jsme pozorovali, jak klepe jaro na dveře, ale také jsme se s dětmi v tomto měsíci věnovali řadě tvořivých činností. Jedním z hlavních témat byly jarní motivy spojené s blížícími se Velikonocemi. Proto oblíbenou činností byla právě výroba velikonočních dekorací (zajíčci, vajíčka, vel. čelenky) pomocí různých technik. Děti se tak učily nejen zručnosti, ale i smyslu pro estetiku. K jarní atmosféře neodmyslitelně patří také květiny a příroda, která se probouzí k životu. Výrobky si děti odnášely domů s radostí a hrdostí na svou práci.

Příchod jara a Velikonoc jsme si tak v naší družině náležitě užili a připravili se na ně tvořivou a hravou formou. Ale březen u nás nebyl jen o výtvarných činnostech. Děti si také s nadšením postavily různé stavby a města z papírových cihliček. Jejich fantazie neznala mezí a vznikaly neobyčejné architektonické skvosty. U těchto aktivit je důležitá spolupráce, plánování a schopnost řešit drobné problémy.

 

kolektiv vychovatelek ŠD Čajkovského