KET a PET mezinárodní cambridgeská zkouška

And it´s over ...

... je to za námi, mohli si říct ti šikovní a stateční z 9. B, kteří úspěšně vykonali mezinárodní cambridgeskou zkoušku z angličtiny KET (Key English Test) a PET (Preliminary English Test). Nebylo to nijak jednoduché ani rychlé, jejich příprava začala už na jaře loňského roku, kdy si zkoušeli, jak na tom zhruba jsou a zvažovali, jestli se ke zkoušce, která stojí kromě nervů i dost peněz, přihlásí. Na podzim pak svou přípravu zintenzivnili a padlo konečné rozhodnutí o tom, kdo se ke zkoušce přihlásí. Samotná zkouška proběhla v pátek 5. prosince 2014 a byly to pořádné nervy, protože i když byli všichni výborně připraveni, nikdo si výsledkem nebyl jistý. Ale kvalita se potvrdila a po dlouhém čekání na výsledky jsme se v pondělí 12. ledna 2015, kdy byly zveřejněny výsledky, mohli začít radovat. Všichni uspěli, někteří dokonce s vyznamenáním a pochvalou. Ale přesto ještě nebyl konec, ještě pár týdnů trvalo, než nám z Anglie přišly oficiální certifikáty, které všechny výsledky potvrdily, a které mají pro své držitele doživotní a celosvětovou platnost. Za skvělé výsledky čekala úspěšné žáky malá školní oslava, kterou si opravdu zasloužili.