Naši mladí chemici opět úspěšní

V pondělí 30. března naši tři úspěšní řešitelé okresního kola chemické olympiády, vyrazili na průzkum nové chemické laboratoře Slovanského gymnázia. Ondřej Sedláček a Matyáš Matler z 9.B a Míša Ondráková z 8.B se probojovali do krajského kola společně s dalšími 35 žáky a studenty gymnázií. Přestože výuka chemie začíná na nižších gymnáziích o rok dříve než na základních školách, podařilo se našim žákům téměř nemožné, porazit studenty gymnázií!

Míša obsadila krásné 8. místo a Ondra dokonce 4. místo! Oba postupují do celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, které proběhne 11. června 2015 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Všem třem úspěšným řešitelům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Svobodová Silvie