Páťáci a deváťáci si zkusili celostátní testování

Žáci 5. A a 9. B si v úterý a ve středu vyzkoušeli plošné testování. Pomocí programu na školních počítačích odpovídali na otázky z několika předmětů a ihned se dozvěděli, jak dopadli. Dvoudenní testování pod hlavičkou ČŠI je zatím jen pokusné a má prověřit vytvořený informační systém v praxi. První a druhá celoplošná zkouška na všech základních školách se chystá na rok 2012 a 2013, naostro se testy mají spustit v roce 2014.

Do testování jsme se přihlásili sami, Mgr. Ludmila Balíková je členkou komise, která tvořila tyto standardy a testy, a tak jsme si na vlastní kůži chtěli vyzkoušet, jak to bude fungovat. Držíme se heslem, kdo je připraven, není ohrožen. Máme zkušenosti s různým testováním a toto je pokusné ověřování. Jde o technologii, logistiku. Byly vybrány pouze třídy 5. A a 9. B.

„Vyplňovali jsme testy z češtiny. Bylo to na počítači, měli jsme na to čtyřicet pět minut a bylo sedmnáct otázek. Před testem a po něm byla ještě anketa, jak to bylo složité a jestli bychom například něco změnili,“ řekl Dominik Dostál z 9. B.